W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2026 roku świętowaliśmy jubileuszowy XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE – MĄDROŚĆ – SIŁA”. Celem kampanii jest propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju, a także popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Głęboko wierząc, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość, Biblioteka Publiczna w Podleszanach również i w tym roku włączyła się do akcji i zorganizowała dwa spotkania czytelnicze.

Bibliotekę odwiedziła klasa 0 z ZS w Podleszanach z wychowawcą Panią Agnieszką Jagusiak. Gościem specjalnym w tym dniu była Radna Gminy Mielec Pani Wanda Mika, która czytała najmłodszym wesołe wiersze-zagadki. W trakcie spotkania dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym „Moja wymarzona książka”. Nie zabrakło w tym dniu słodkości, drobnych upominków i wspólnych zdjęć.

Bibliotekę odwiedziła również grupa przedszkolna „Mądre Sówki” z Panią Bogusławą Matusik z Samorządowego Przedszkola w Podleszanach. Najmłodsi z głębokim zainteresowaniem wysłuchali opowiadania o przygodach Liska Fenka w bibliotece, a także bajeczki Wiesława Drabika „Dzień kota”. Prawdziwe emocje wzbudziły jednak znów zagadki, na które dzieci odpowiadały z wielkim entuzjazmem, gdyż nagrodą były kolorowe książeczki „Moje pierwsze literki”.

Na zakończenie przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę o bocianie, do której równie pięknie zatańczyły! Wydarzenie przyniosło wszystkim uczestnikom wiele satysfakcji i radości, a opuszczające bibliotekę zadowolone i uśmiechnięte dzieci są najlepszą wizytówką udanego spotkania.